I planetárium může být mobilní

Na začátku týdne 18. a 19. září 2017 vyrostla v tělocvičně naší školy stříbřitá kupole. Do té se nás pak pozvali lektoři Mobilního planetária, jehož výukové programy jsou určeny žákům 1. a 2. stupně jako rozšíření výuky přírodopisu, vlastivědy, biologie, zeměpisu, chemie a fyziky a předmětů věnujících se ochraně životního prostředí.

V nabídce nás nejvíce zaujaly pořady Původ života, Voda, zázrak přírody, Neuvěřitelný vesmír a pro nejmenší Se zvířátky do vesmíru. Po téměř půlhodinové projekci se žáci mohli bez zábran pobavit s lektorem o zhlédnutém a zeptat na vše, co je u filmu či při výkladu napadlo.

A co o programu napsali někteří žáci 4. ročníku?
Docela dost mě zaujalo, jak se odpařila voda z Marsu a jak vzniklo Slunce. Nevěděla jsem to a teď už to vím a baví mě to zjišťovat. (Isabela Michlíková)
Bylo to krásné, mám ráda tyto dokumenty, ale nemám čas se na ně dívat. (Tereza Topinková)
Bavilo mě to. Byli jsme v nafukovací kouli a dozvěděli jsme se, jak vznikla Země. (Jan Budaj)
Bylo to velmi zvídavé a nejlepší bylo, že jsme tam byli všichni! (Honza Fedorčák)