AMAVET 2018

Dne 22. března 2018 se uskutečnila soutěž Expo Science Amavet. Zde mohou žáci základních a středních škol předvést své projekty, na kterých pracovali. Téma nebylo určeno, bylo pouze jediné kritérium. Vybrané téma muselo patřit ať už do vědy, nebo do techniky. Já osobně byla v kategorii JUNIOR, tam patří žáci základních škol. V naší kategorii se sešlo více než 30 projektů. Každý z nás dostal takzvaný poster, ten mě osobně přišel necelý týden před soutěží. Je to kartonový papír. Porotci hodnotili zpracování projektu, kvalitu obrázků a naši schopnost odpovídat na jejich otázky. Hodnotitelům jsem představila projekt s názvem Péče o psa s diabetem a moji spolužáci Vojtěch Rachač (7. třída) a Vít Rachač (5.A) projekt Automatické zalévání rostlin.
Hlavní cenou pro nejlepší projekty je studijní cesta do Francii, která se uskuteční v květnu 2018 a my všichni tři si ji užijeme, protože naše projekty porota ocenila.
Celkově celý způsob hodnocení a přístup hodnotitelů byl velmi sympatický. Moc ráda bych se ještě někdy podobné soutěže zúčastnila. Beru to jako dobrou zkušenost. A jestli nad nějakou podobnou soutěží přemýšlíte, rozhodně neváhejte!
                                                                                                                                 Anna Smělá, 8. ročník

Předchozí Tematické setkání s odborníkem I: Vykroč pravou!
Další Velikonoční ŠPLHOUN