AMAVET 2019

19. 3. 2019 proběhlo krajské kolo III. ročníku soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Libereckém kraji. Celkem soutěžilo v kategorii Junior (základní školy) 24 projektů a v kategorii Středoškolák (střední školy a gymnázia) 27 projektů. Letošního ročníku se zúčastnili dva žáci naší školy. Vojta Rachač z 8. třídy a Vítek Rachač ze 6. A. Vojta soutěžil s projektem „Automatické natáčení solárního panelu“ a Vítek s projektem „Pravěké nástroje a zbraně“. Oba dva vyhráli za své práce krátkodobý studijní pobyt v Paříži, který se bude konat v květnu. Zajímavé je, že se této soutěže zúčastnili již vloni, kdy také vyhráli.
Na fotografiích jsou žáci se svými soutěžními postery a s hlavním pořadatelem Ing. Stanislavem MEDŘICKÝM, CSc. Festival vědy a techniky pořádá Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) ve spolupráci s Libereckým krajem a Nadací Jablotron.

Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme jim k úspěchu.
Mgr. Tomáš Rachač

Předchozí Zábavná angličtina v 5.B