Beseda o kriminalitě mládeže

Se svou činností nás pracovníci Probační a mediační služby ČR v České Lípě seznamují již řadu let. Na pravidelnou besedu v úterý 3. 5. 2022 zavítali mezi žáky VII. třídy paní Jana Němcová a pan Mgr. Jan Vavříček.
Nešlo jen o přednášku o paragrafech trestního zákoníku, ale zejména o debatu mezi odborníky a žáky a zamýšlení se nad situacemi, které mohou znamenat porušení právních norem. O tom, co vše se následně odehrává, vedli žáci se zkušenými pracovníky instituce, která mimo jiné usiluje o zprostředkování řešení konfliktů spojených s trestnou činností, živý dialog. J. Němcová i J. Vavříček si pochvalovali velmi dobrou orientaci našich žáků v trestním právu a problematice kriminality mládeže, přesto si naši sedmáci ze setkání odnesli celou řadu cenných informací.

PMS ČR Česká Lípa proto děkujeme za dlouholetou spolupráci a těšíme se spolu s dalšími třídami na její pokračování v budoucnosti.

Předchozí Čarodějnický týden v ŠD
Další REKORD ŠK A ŠD - měsíc KVĚTEN