Český den proti rakovině 2018

Stejně jako v minulých letech uspořádala žákovská samospráva Květinový den. Naše dobrovolnice ze IV.A od pondělí 14.5. do středy 16. 5. po škole nabízely žluté kvítky s vínovou stuhou, jejichž prodej má pomoci k prevenci a léčbě rakoviny i těm, kteří s onkologickým onemocněním svádějí svůj boj. Všechna objednaná kvítka se podařilo mezi žáky i zaměstnanci školy prodat a přispět tak částkou 4.143 korun.
Tradičním patronem akce byla Českolipská Vesna, slova její předsedkyně paní Evy Barkmanové si dovolujeme citovat: „Chtěla bych Vám, Vašim kolegům a Vašim svěřencům velmi poděkovat za vynikající pomoc s prodejem kytiček při 22. ročníku Českého dne proti rakovině. 16. květen 2018 v celé České republice rozhodně nepatřil k nejsušším a nejteplejším, což dobrovolníkům prodávajícím kytičky na mnoha místech značně komplikovalo jejich práci. Přesto se zejména Vaší zásluhou opět podařila vybrat Českolipské Vesně rekordní částka 172.091 Kč. Peníze byly připsány na konto Ligy proti rakovině a budou využity při boji s touto zákeřnou chorobou. Více na www.lpr.cz. Za tento skvělý výsledek Vám patří obrovské poděkování!“
Organizátoři školní sbírky se k poděkování připojují i a těší se, že zájem a ochotu pomoci najdou na Pátovce i v letech příštích.

Předchozí Dopravní soutěž
Další Ekologický pobyt