ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ NA PÁTOVCE

Tak jako každý rok se i letos uskuteční veřejná sbírka proti rakovině. Co je to, kdy se bude konat a jak bude probíhat právě u nás na škole?
Letošní rok je celkově zvláštní kvůli koronaviru, ale i přesto se uskuteční sbírka proti rakovině.

O co vlastně jde?
Tato sbírka má za úkol vybrat potřebné peníze tím, že se po celé republice prodávají vyrobené kvítky měsíčku lékařského s barevnou stužkou (letos v barvě zelené) za 20 Kč. Za vybrané peníze se kupuje nejen potřebné vybavení k léčbě rakoviny, ale také slouží k podpoře výzkumu apod.

Kdy se uskuteční?
Letošní sbírka se musela právě kvůli koronaviru přesunout z května na 30. září a právě v tento den se v celé republice budou prodávat kytičky. U nás ve škole bude sbírka trvat tři dny: 30. září – 1. října.

Jak bude sbírka probíhat?
Kvítky můžete zakoupit osobně, ale je tu i možnost přispět tak, že pošlete dárcovskou SMS.

Tak neváhejte a přispěte jednou hezkou zlatou mincí na dobrou věc (alespoň 20 Kč).

Redakčně mírně kráceno:-)

Předchozí DRUHÁCÍ SE UČÍ TROCHU JINAK