Čtvrťáci na ekologickém pobytu

Před velikonočními prázdninami se žáci čtvrté třídy zúčastnili ekologického vzdělávacího pobytu v Oldřichově v Hájích.
Různými smysly se seznamovali s lesem a zvířenou Jizerských hor. V rámci náročné turistické trasy prozkoumali unikátní Oldřichovské bučiny. Na pastvinách v okolí ekocentra zakusili život pastýřů, zpracovávali vlnu a vyrobili plstěný dáreček. V programu Pekař peče housky si na vlastní kůži vyzkoušeli zadělání kvásku, vypracování těsta a pletení housky. Během zábavné ornitologie pronikli do ptačího světa. Využili jedinečné příležitosti zúčastnit se odchytu a kroužkování ptáků a učili se rozeznávat jejich zpěv.
Ekologický pobyt se vydařil. Byli jsme spokojeni nejen s programy, ubytováním a výbornou kuchyní, ale užili jsme si i „pořádné paření“ na diskotéce, kterou pro nás opět připravil bývalý žák naší školy Filip Rejzek.

Předchozí Druháci v Ekocentru
Další Den Země a třetí třídy