Deváťáci v Praze

Žáci IX. A a IX. B navštívili 15. listopadu hlavní město Praha. Naší první zastávkou byl Národní památník na Vítkově, jehož součástí je velká jezdecká plastika Jana Žižky z Trocnova sochaře Bohumila Kafky.
Poté jsme se přesunuli do Armádního muzea Žižkov, které spravuje Vojenský historický ústav Praha. Muzeum prošlo v ulynulých čtyřech letech náročnou rekonstrukcí. Zajímavé expozice, které zahrnují historické předměty, videodokumenty i fotografie, představují vojenské dějiny našeho území v sedmi částech: Od počátků do roku 1740; 1740 – 1914; První světová válka 1914 – 1918; Zákopy první světové války; Československo 1918 – 1938; 1938 – 1948, druhá světová válka; Od roku 1948 do součastosti.
Upevnili a notně rozšířili jsme si tedy znalosti historie nevšedním způsobem za branou školy. Povinnou součástí procházení muzea bylo hledání informací potřebných pro vyplnění pracovního listu, který jsme od paní učitelky obdrželi.

Závěr výletu patřil obdivování vánoční výzdoby a užití méně kulturní zábavy v obchodním centru Palladium.

Předchozí Putování s VEČERNÍČKEM
Další Beseda s příslušníky Policie ČR