Divadelní představení. Kluci od Mississippi

Kluci od Mississippi (podle knihy Marka Twaina)
Tento týden žáci pátého, šestého a sedmého ročníku shlédli divadelní představení, které pořádal Divadelní klub mladých. Představení se českolipským amatérským hercům velmi povedlo. Mladí herci nás přímo vtáhli do děje. Ať už jsme to byli mi dospělí, či děti, všichni jsme se na chvíli stali těmi kluky na břehu Velké řeky. S napětím jsme prožívali dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna. Jak blízký nám byl Tom v tu chvíli, když šel nerad do školy, či dokonce přišel pozdě. Drželi jsme oběma chlapcům pěsti, aby se nestali oběťmi bezcharakterního Joa Indiána, a záviděli jsme jim, když se rozhodli opustit městečko a stáli se piráty. Ocitli jsme se v době, kdy přátelství, přísaha a čestné slovo hodně znamenaly. Bylo vidět, že když se divadelní představení strefí do vkusu mladého diváka, může zaujmout víc než jen virtuální dobrodružství na mobilu.
Bravo DMK, jen tak dál!

Předchozí Hasík ve druhé třídě
Další Jarní matematické soutěže