Divadelní představení v anglickém jazyce

Dne 30. 1. navštívili naši žáci Jiráskovo divadlo. Pro děti z prvního stupně byla vybrána činoherní anglicko – česká pohádka A lazy goat s písničkami.
Pohádka byla o namyšlené a drzé koze, v níž kozu nejdříve sedlák vyžene ze dvora, protože nechce pracovat tak jako ostatní zvířátka, a po útěku do lesa pak obsadí liščí domeček a nechce z něj ven. Liška kozu nikdy v životě neviděla a myslí si, že je to čert. O pomoc prosí bázlivého vlka, potom hloupého medvěda, ale ani ti si s kozou nevědí rady. Nakonec kozu vyžene maličký ježek, který se kozy nebojí a bodliny má ostřejší než koza rohy.
Pohádka využívá principu jistého mravního poselství klasických bajek.
Cílem anglicko-české pohádky, je lehkou a hravou formou i za pomoci veselých písniček obohatit hodiny anglického jazyka a motivovat k dalšímu rozvíjení jazykových schopností u dětí. Divadelní nastudování pohádky je ozvláštněné výraznou hudební složkou, v inscenaci jsou veselé anglicko-české písničky, které rámcují jednotlivé výstupy.

Druhý stupeň pak viděl příběh s názvem „Last wish“. Příběh je inspirovaný příběhem Jana Wericha „Král měl tři syny.
Poslední přání Pana Kinga totiž připraví jeho potomkům skutečný lingvistický oříšek, se kterým se každý z nich popasuje podle svých schopností.
Žáci prožili zajímavý příběh, anglický projev byl s použitím atraktívních dialektů, děti slyšely žánrově různorodou hudbu a viděly pestré herecké kreace.

Předchozí Turnaj v míčových hrách
Další První vysvědčení