EDUCA WEEK LIBEREC 2023

V pátek 13.10.2023 navštívili žáci 9. a 8. tříd v rámci kariérového poradenství veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Home Credit Areně v Liberci.
Jedním z hlavních cílů EDUCA WEEK je představení vzdělávání jako celoživotního procesu, který probíhá i za těch nejběžnějších situací a v každém věku.
Žáci naší školy využili možnost navštívit veletrh EDUCA EXPO, kde se představilo více než 60 středních vysokých škol a studijních oborů nejen Libereckého kraje. Měli možnost získat informace o různých studijních oborech a podmínkách přijímacího řízení od pedagogů zúčastněných škol a popovídat si se studenty daných škol nejen o tom, jak se jim líbí ve škole, ale např. i o volnočasových aktivitách a programech, pokud jsou studenti ubytováni na internátech. Nedílnou součástí mnoha expozic byly také ukázky výuky a studijních výstupů studentů středních škol.
Zároveň se naši žáci mohli seznámit s více než 50 zaměstnavateli z Libereckého kraje, kteří zájemce seznamovali nejen s požadovanými odbornostmi pro výkon jednotlivých povolání, ale i s tím, jakou střední školu je třeba zvolit a vystudovat, aby mohli zastávat vysněnou profesi.
Přejeme deváťákům ideální volbu a věříme, že žáky osmých tříd návštěva EDUCA WEEK LIBEREC motivovala k dobrým studijním výsledkům.

Předchozí Rekord měsíce – ŘÍJEN
Další Vycházka po České Lípě