Ekologická soutěž

Dne 21.11.2018 se dvě tříčlenná družstva žáků z osmého a devátého ročníku zúčastnilo 22. ročníku Ekologické soutěže. V prostorách Vlastivědného muzea v České Lípě žáky přivítali zástupci pořadatelů, ing. Zdeněk Vitáček, Veronika Ličaverová z muzea a Mgr. Alexandra Šlégrová ze SOŠ a SOU.
První část soutěže probíhala v prostorách muzea. Druhá pak na SOŠ a SOU v České Lípě. V průběhu soutěže museli žáci prokázat své vědomosti ze zoologie, ekologie, hydrologie, zemědělství i z oblasti znalostí chráněných území, a to jak v rovině teoretické tak i praktické – poznávání hospodářských plodin i zvířat, rostlin, hub.
V konkurenci 27 družstev obsadilo družstvo žáků z osmého ročníků 5. místo a družstvo žáků z devátého ročníku 7. místo.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Předchozí Čtvrťáci v knihovně
Další Druháci v knihovně