Evropský den jazyků, I.stupeň

V pátek 20. září 2019 proběhl u příležitosti Evropského dne jazyků na naší škole projektový den, kterého se z I. stupně zúčastnili žáci 3. - 5. třídy.
Evropským dnem jazyků bylo v roce 2001 Radou Evropy prohlášeno 26. září. Cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků občanů.
Ve 45 zemích Evropy se v tuto dobu konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Znalost cizích jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá i k poznání odlišných kulturních tradic.
Pro žáky 3. – 5. tříd bylo připraveno promítání 3D filmu Angry Birds v původním znění – angličtině - s titulky. Pro mnohé děti to byla první zkušenost se sledováním filmu v cizím jazyce a velká příležitost vyzkoušet schopnost porozumění angličtině rodilých mluvčí.
Po návratu do školy proběhly výtvarné dílny, které měly různé cíle.
Žáci 3. třídy měli za úkol výtvarně ztvárnit zajímavé momenty filmu.
Čtvrťáci a páťáci vytvářeli obrázkové slovníky pro své kamarády z 3. ročníku. Výtvarně zpracovali slovní zásobu, kterou probrali v loňském roce. Jejich díla byla vystavena a měla by sloužit k příležitostnému procvičování slovní zásoby nejen třeťákům.

Předchozí REKORD ŠD A ŠK
Další Evropský den jazyků, II.stupeň