Hasík – 6. A, 6. B

Ve čtvrtek 28.3.2019 byl pro žáky šestých tříd připraven preventivní program Hasík. Preventivní program žáci pravidelně absolvují ve 2., 6. a 8. ročníku.
Během besedy se členy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje – stanice Česká Lípa se žáci dozvěděli, jaká je náplň práce hasičů, kde zasahují a pomáhají, vyzkoušeli si oblékání hasičské výstroje na čas. Upřesnili si, co je IZS, které složky zahrnuje, jak postupovat při nahlášení mimořádné události a při nutnosti použití tísňového volání v rámci EU i mimo ni. Zároveň bylo žákům vysvětleno, jak se zachovat v případě vypuknutí požáru, co znamená „ohňový trojúhelník“, způsob ošetření popálenin. Dětem byla připomenuta nutnost vždy myslet na vlastní bezpečí.

Předchozí Kloboukový den - vyhlášení
Další Divadélko Koloběžka