Jak v novém školním roce?

Po prázdninách se škola opět otevře pro všechny naše žáky. Vzhledem k opatřením vyhlášeným ministerstvem zdravotnictví a doporučením ministerstva školství se některým změnám oproti normálnímu stavu bohužel nevyhneme.

Příchod do školy
Jsou-li na dítěti patrné příznaky infekčního onemocnění (např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.), neměl by ho zákonný zástupce do školy posílat. Pracovníci školy takového žáka musí izolovat (v případě, že je zákonný zástupce nablízku, vůbec školáka do budovy nevpustí) a v doprovodu rodiče vyslat na cestu nazpátek k domovu.

Trpí-li dítě chronickými obtížemi, jejichž projevy se blíží těm uvedeným, musí o tom předložit lékařské potvrzení.

Na příchozí budou čekat mýdla, desinfekce i jednorázové ručníky… a samozřejmě pracovníci školy, kteří jim budou nutnost důkladné hygieny a dodržování zásad bezpečného chování neustále připomínat.

Pobyt ve škole
Oproti zvyklostem prožijí žáci naprostou většinu vyučovacích hodin ve svých třídách a se svými spolužáky. To mimo jiné znamená, že se nebudou účastnit minimálně v prvním pololetí školního roku akcí, kde dochází ke kontaktu s žáky z jiných tříd či škol. Cílem je minimalizovat možnost přenosu nákazy, resp. rozsah případné karantény.

Stravování
Ve školní jídelně je dodržování přísných hygienických norem samozřejmé. Samoobslužný výdej čehokoliv nebude, malí strávníci budou mít vše připravené na jídelním tácu. Obědvat pak budou v sektoru vyhrazeném pro jejich třídu.

Odběr stravy zákonným zástupcem první den nemoci žáka bude umožněn pouze v době od 11:00 do 11:20 hodin do jídlonosičů.

Školní družina a školní klub
Aby nedocházelo k většímu mísení žáků, nebude umožněno využívat ranní družinu dětem, které nejsou přihlášeny k celodenní docházce. Kroužky se budou moci konat pouze v rámci oddělení.

Vstup ostatních osob do školy
Žádáme rodiče, aby se s dětmi rozloučili před školou a nedoprovázeli je k šatním skříňkám či třídám. Budete-li muset školu navštívit v době vyučování, pak s použitím ochranných prostředků. Třídní schůzky (předpokládáme účast vyšší než 100 osob) se pak odehrají rovněž s rouškami.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou

Mgr. Petr Jonáš, ředitel školy

Připojené soubory