Kariérové poradenství 9. třída – IPS ÚP CLA

V pondělí 2.10.2023 proběhla beseda našich deváťáků s paní Jitkou Charvátovou, pracovnicí Informačního a poradenského centra Úřadu práce České republiky v České Lípě.
Mottem besedy bylo známé české přísloví: „Jak si kdo ustele, tak si i lehne.“
Během programu se žáci zamýšleli nad otázkami, jak si správně vybrat budoucí povolání vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem, zálibám, osobnostním rysům i studijním výsledkům. Byla zdůrazněna náročnost jejich volby. Zároveň se dozvěděli o požadavcích trhu práce a nejžádanějších profesích, o užitečných kontaktech, portálech s informacemi a odkazy, které mohou při svém rozhodování využít. Byli informováni o míře nezaměstnanosti absolventů středních škol, žadatelů o práci se základním vzděláním a bez vzdělání i mladistvých do 18 let. V průběhu besedy zaznělo, že žáci mohou využít nabídku individuálních konzultací na úřadu práce, absolvovat zde osobnostní testy zájmů. Možnost kariérového poradenství nabízí žákům i rodičům také naše školní poradenské pracoviště.

V měsících říjnu a listopadu čeká žáky 9. a 8. tříd ještě několik akcí s tematikou volby budoucí střední školy a povolání – EDUCA My Job v Liberci, Živá knihovna povolání a později Burza škol v České Lípě.
Přejeme všem šťastnou volbu!

Předchozí City Cross Run & Walk Česká Lípa 2023
Další Prvňáčci na výstavě ke Dni zvířat