Merkurliga 2019 po dvou kolech

Jak co nejpřesněji a nejrychleji v tříčlenných týmech sestavit určený model, zkoušeli naši mladí konstruktéři již po dvě odpoledne. Po prvním kole se na čele usadily Topinky z 5.B, na záda jim pak dýchali z druhé a třetí příčky Dragons a Nutelláci. Zle si nevedli ani prvňáci z týmu Pat a Mat.
Druhé kolo postavilo před pět družstev (po prvním kole poslední 5.A nedorazila) úkol v podobě sestrojení modelu letadla a ani tentokrát se nikomu nepodařilo sestavit ho v hodinovém limitu. Došlo tedy na nastavení. Jako první nahlásili v čase 1hodina 3 minuty a 30 sekund konec práce Nutelláci, o zisku bodů na dalších pozicích poté rozhodla míra rozestavěnosti letadel ostatních. Na pomyslném žebříčku se v tomto kole za sebou srovnali Nutelláci, Stavitelé z 3.B, Topinky z 5.B, Dragons a Pat & Mat. Před závěrečným, elektrickým, kolem má ligová tabulka tuto podobu:

1. – 2. Topinky z 5.B a Nutelláci 8 bodů
3. Dragons                                    6 bodů
4. Stavitelé z 3. B                         4 body
5. Pat a Mat                                  3 body
6. 5.A                                             0 bodů

Závěrečné kolo je naplánováno na středu 5. června od 13:30. Podaří se nám roztočit elektromotor a uvést do pohybu jednoduchý mechanismus?

Předchozí ČESKOLIPSKÁ PÍŠŤALKA 2019
Další Mc Donald´s Cup