Měsíc filmu na školách_2019

Také letos se naše škola zapojila do výukového programu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách, který každoročně probíhá pod patronací organizace Člověk v tísni.
V rámci tohoto projektu se v pátek 8. listopadu žáci osmé a deváté třídy zúčastnili tematické filmové projekce, tentokrát s podtitulem Pád železné opony. Po zhlédnutí dokumentu 1989: Z deníku Ivany A., v němž osmnáctiletá středoškolačka prostřednictvím svého deníku osobitě reflektuje poslední rok existence komunistického Československa, následovala přednáška našeho tradičního hosta. Renomovaný historik, spisovatel a pamětník Mgr. Ladislav Smejkal přiblížil události Sametové revoluce z pohledu regionálních dějin a zavzpomínal na jejich průběh v České Lípě. Na jeho poutavé vyprávění navázala diskuze, do níž se posluchači aktivně a se zájmem zapojili.

Předchozí Halloween na Pátovce
Další REKORD MĚSÍCE LISTOPADU