Muzeum hlavního města Prahy

Dne 25. 10. 2017 navštívili žáci 7., 8. a 9. ročníku Muzeum hlavního města Prahy.
Jedna skupina měla komentovanou prohlídku Praha barokní. Prostřednictvím praktických ukázek měli žáci možnost poznat baroko všemi smysly.
Druhá skupina obdivovala Langweilův model Prahy z let 1826–1837. Jedná se o nejatraktivnější exponát muzea. Byl vyroben ručně z papírové lepenky. Na přibližně 20 m² je zobrazeno historické jádro Prahy v detailní podobě, jakou mělo před sto padesáti lety, tedy včetně stovek zbořených domů bývalého Židovského města a Starého Města. Více než 2000 budov je na barevném modelu zachyceno v měřítku 1:480, se všemi detaily výzdoby fasád i podrobnostmi dvorů, zahrad a hospodářské zástavby nitra domovních parcel a přilehlých pozemků. Pro mnoho zbořených historických budov je Langweilův model jediným svědkem jejich podoby.

Předchozí Červená Karkulka v anglickém znění
Další Nejoblíběnější zimní sport?