Návštěva Památníku Terezín

Ve čtvrtek 25. května 2023 žáci devátého ročníku navštívili národní kulturní památku Památník Terezín. První zastavení bylo u Židovského hřbitova. Prohlídka pokračovala do Malé pevnosti, v níž si v červnu roku 1940 gestapo zřídilo svou věznici. Průvodce seznámil žáky s fungováním věznice, s místy, kde byli vězni přijímáni, kde odevzdávali své osobní dokumenty a šaty, jak dostávali vězeňský oděv, včetně talíře, lžíce a deky. Prohlídkový okruh přiblížil otřesné podmínky, v jakých zde žili vězni za obou světových válek, zejména pak za druhé světové války.
Žáci prošli také tunelem v opevnění, který je dlouhý více než 500 m a ústil na prostranství, kde ještě v květnu 1945 byli popraveni vězni. Poté přešli na tzv. 4. dvůr, kde jsou zbytky cel. Nedovedli si představit, že do jedné takové cely se vešlo až 600 vězňů. Prohlédli si také Muzeum getta. Na závěr žáci viděli místním kině dokument o Židech v pevnosti za druhé světové války.

Předchozí Sportovní úspěch
Další Rekord měsíce – KVĚTEN