Pátováci v Berlíně

Dne 3.6.2018 se žáci 7. až 9. ročníku vydali na exkurzi do Berlína. Je to velice zajímavé město s pohnutou historii a zároveň jedno z „nejmladších“ a nejrychleji se rozvíjejících měst Evropy.
Po úspěšné, ale dlouhé cestě jsme se ubytovali a pak začalo naše velké putování po Berlíně. Za pouhých 9 hodin jsme nachodili 15 km po nejznámějších památkách ke kterým patří Bundestag – Německý spolkový sněm, Parlament kancléřky, Brandenburská brána, Berlínská státní opera, Muzeum, Televizní věž. Tam jsme vyjeli výtahem do výšky 203 m a pozorovali památky, které jsme za celý den navštívili z ptačí perspektivy. Nedělní putování jsme zakončili jízdou Berlínským metrem.
Druhý den po snídani naše putování opět pokračovalo. Ušli jsme 6 km a zase jsme k přesunům využili metro. Navštívili jsme památnou Berlínskou zeď a část tehdejšího západního Berlína, podnikovou prodejnu čokoládovny Ritter sport a nezapomněli ani na nákupy v oblíbeném Praimarku.
Na závěr našeho pobytu v Berlíně proběhla okružní jízda autobusem s výkladem paní učitelky. Pak už nás čekala jen cesta domů.

Předchozí Dolní Světlá
Další Šťastný je člověk, kterého varuje cizí chyba