Po stopách řemesel – 8. ročník

V pátek 24.5.2019 naši osmáci navštívili Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu v Novém Boru, kde se zúčastnili workshopu „Po stopách řemesel“, který je realizován v rámci projektu ve spolupráci s Evropskou unií.
Žáci během dopoledního programu navštívili školní sklářskou huť, kde zkoušeli foukání skla, prohlédli si brusičskou a ryteckou dílnu, ve kterých si na školních strojích odekorovali skleněnou misku a skleničku. V malířské dílně se seznámili s technikou malování na sklo a odekorovali vázičku. V ateliéru design interiéru se naučili řezat a vypalovat dekory do dřevěných destiček.
Zároveň se během návštěvy školy seznámili s koncepcí školy, učňovskými a maturitními obory, které je možné ve Vyšší odborné škole sklářské a Střední škole v Novém Boru studovat a prohlédli si výstavu maturitních prací studentů VOŠS.
Workshop byl realizován v rámci předmětu pracovní vyučování, ve kterém se v prvním pololetí 9. ročníku budou žáci věnovat volbě povolání a budoucí střední školy.
Mgr. Lenka Rychterová

Předchozí Výlet do Krkonoš, III. B
Další Dopravní soutěž mladých cyklistů