POZITIVNĚ TESTOVANÝ ŽÁK – SOUČASNÁ PRAXE (aktualizováno)

Nahlásí-li rodiče škole pozitivní výsledek testu dítěte na covid-19, obratem informujeme Krajskou hygienickou stanici LK, pracoviště Česká Lípa a telefonicky i zákonné zástupce spolužáků. Těm poté zasíláme instrukce KHS k průběhu a ukončení karantény.

Karanténa bude stanovena od data posledního kontaktu s pozitivním spolužákem na 7 dní s testem nebo na 14 dní bez testu (do karantény nepůjdou očkované osoby a ty, které jsou v ochranné lhůtě po prodělání onemocnění). Poté zákonný zástupce obdrží SMS, ve které bude uveden odkaz na sebetrasovací formulář s žádostí o vyplnění. Pokud rodič zvládne sám vše vyplnit, včetně vystavení žádanky na PCR test pro dítě, nebude již ze strany KHS kontaktován.
V případě, že se nepodaří žádanku vystavit, lze u dětí do dovršení 18 let věku využít 2x do měsíce PCR test hrazený pojišťovnou.

Je nutné pro dítě vytvořit rezervaci na PCR odběr ve vybraném odběrovém místě. To se provádí v rezervačním systému vybraného odběrového místa, které najdete např. na: https://testovani.uzis.cz/, (vyberte, že máte žádanku vydanou/indikovanou od KHS).

Výsledky PCR testu by měli zákonní zástupci obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

Postup je pak následující:

• pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 14denní izolaci. Jeho zákonný zástupce by měl být kontaktován Krajskou hygienickou stanicí nebo Národním externím trasovacím call centrem, kdy mu bude mu vysvětlen další postup, včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům.
  • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa seA posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy/kroužků/běžného režimu.

Při karanténě více než poloviny žáků třídy zahajujeme distanční výuku v MS Teams podle rozvrhu, který je zaslán žákům i zákonným zástupcům prostřednictvím Bakalářů (on-line hodiny vyznačeny). Trvání distanční výuky je odvislé od počtu navrátivších se žáků. Bude-li jich více než polovina, distanční výuka je ukončena. I tak těm žákům, kteří nepodstoupí testy a zůstanou v karanténě, poskytneme podporu při vzdělávání doma.

Předchozí Tematický den devátého ročníku
Další Akce žákovské samosprávy