Projektový den na SPŠ v České Lípě

Žáci IX: A navštívili, v rámci Projektového dne pro základní školy, Střední průmyslovou školu v České Lípě. Seznámili se s nabídkou studijních oborů a absolvovali postupně tři projektové dílny. Také si prohlédli další odborná pracoviště - např. laboratoře počítačových sítí, laboratoře mikroprocesorů, viděli obrábění na CNC strojích. Své znalosti si ověřili v laboratoři automatizace, kde si vyzkoušeli  sestavení pneumatických obvodů, podívali se na práci profesionálního kolaborativního robota UR3e a zkusili ho naprogramovat a nakonec se seznámili s tzv."chytrým domem."  Dostalo se i na znalosti z fyziky. V učebně robotiky si mohli vyzkoušet práci se stavebnicemi VEX1,2,3 ; pomocí stavebnice VEX GO postavit a naprogramovat jednoduché stroje.
Poděkování patří učitelům Střední průmyslové školy v České Lípě, T. Rachačovi, M. Badalcovi, L. Fialovi a A. Falesovi, kteří se žákům věnovali.

Předchozí Třeťáci vyrábí dárky pro Alzheimer centrum
Další Rekord měsíce – PROSINEC