Projektový den - Evropský den jazyků – I. stupeň

V úterý 26. září 2023 žáci naší školy prožili projektový den u příležitosti oslav Evropského dne jazyků, který byl v roce 2001 vyhlášen Radou Evropy. Cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků občanů.
Ve 46 zemích Evropy se v tuto dobu konají akce, během kterých je patrná snaha povzbudit lidi ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Znalost cizích jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá i k poznání odlišných kulturních tradic.

Mladší děti měly připravené aktivity ve třídách.
Žáci 3.-5. tříd se ráno sešli při společném programu, během kterého si připomněli význam aktivní znalosti cizích jazyků, předvedli své jazykové dovednosti v jednotlivých prezentacích. Zároveň nás kamarádi – žáci – cizinci seznámili se zeměmi, ve kterých se narodili, vysvětlili tradice i zajímavosti svých zemí a přednesli zdravice ve svých rodných jazycích.

Po společném programu žáci pokračovali v projektech v rámci svých tříd a na závěr se sešli spolu s kamarády z II. stupně v tělocvičně, kde proběhla módní přehlídka starších žáků.

Projektový den žáků I. stupně ukončily výtvarné dílničky a výstava prací dětí.

Předchozí Třeťáci na Špičáku
Další Den školníků v 1. třídě