Projektový den na OA v České Lípě

V rámci spolupráce mezi českolipskými středními a základními školami se dnes žáci sedmých tříd vydali na Obchodní akademii v těsném sousedství naší školy, kde pro nás vyučující přírodovědných předmětů připravili projektový den plný práce s mikroskopem. V učebně jsme se na úvod seznámili se zásadami "mikroskopování". Pak jsme se podívali se na řadu zajímavých trvalých preparátů připravených z tkání lidského těla a na preparáty parazitů. Další velice zajímavou částí byla vlastní příprava preparátů z plísní, které potkáváme na ovoci, potravinách a v běžném životě.
Diskutovalo se např. objevení penicilinu sirem Alexandrem Flemingem a také zásada, že ovoce nakažené plísní už nemáme vůbec konzumovat. Na vlastní oči jsme viděli, jak je plné mikroskopických vláken plísní a víme, že tato plíseň na ovoci produkuje látky pro naše tělo toxické.

Předchozí Návštěva knihovny
Další 4. a 5. třída byla v říši divů