Projektový den s technickými obory

V úterý 13.11.2018 navštívili žáci 8. třídy Střední průmyslovou školu v České Lípě, kde pro ně byl pedagogy SPŠ připraven program Projektový den s technickými obory. Cílem tohoto projektu je poskytnout žákům zkušenost a základní informace o oborech strojírenství a informační technologie. Žáci naší školy se projektového dne zúčastnili v rámci přípravy na volbu budoucího povolání.
Po přivítání na SPŠ byli žáci rozděleni do 3 skupin a během dopoledne se zabývali problematikou akustiky a optiky, automatizace a programování CNC strojů i 3D tiskáren. Vyzkoušeli si obrábění kovového výrobku, pilování a řezání, zapojovali elektrické obvody. Zároveň si prohlédli jazykové a odborné učebny, dozvěděli se informace související s volbou studia střední školy s technickými obory, získali informace o studiu na Střední průmyslové škole v České Lípě a možnostech uplatnění na trhu práce.

Předchozí 100 let ČSR_školní soutěž
Další Ruční výroba vánočních ozdob a skleněných korálků