Protidrogový vlak

Žáci našeho osmého ročníku měli možnost ,,svézt se“ ve středu 22. května v protidrogovém vlaku, který na své pouti Českou republikou zavítal do České Lípy. Ale sedačky, kupé ani okna tento vlak neměl. Místo nich na ně v jednotlivých vagonech čekal kinosál s plátnem a obrazovkami. Na nich se odvíjel skutečný příběh dospívajících, kteří stáli před důležitými rozhodnutími, aniž by si uvědomovali důsledky špatné volby. Mám začít kouřit, pít alkohol, brát drogy, protože mě k tomu nutí kamarádi? Mám jet ze zábavy s řidičem, který je nadrogovaný? Spolu s hrdiny příběhu na otázky odpovídali i naši žáci.
Vnitřní stěny vlaku připomínali útroby lidského těla, které postupně chřadne, jak je ničí drogy. Neobvyklá protidrogová prevence byla založena na jedinečných autentických zážitcích. Jejím cílem bylo působit na všechny smysly návštěvníka, seznámit ho s nebezpečím užívání drog a vést ho ke zdravému způsobu života. Doufáme, že tento preventivní program přispěje k tomu, aby se naši žáci dokázali v životě rozhodnout správně.

Předchozí Výlet do Krkonoš
Další Výlet do Krkonoš, III. B