Státní kolo soutěže v anglickém jazyce.

Výborné umístění naší žákyně Aleny Petříkové ve Státním kole soutěže v anglickém jazyce.

Začátkem tohoto měsíce se uskutečnilo Státní kolo soutěže v anglickém jazyce. Náš Liberecký kraj a naši školu zastupovala žákyně Alena Petříková z devátého ročníku, která postoupila jako vítěz kola krajského. Soutěž probíhala začátkem měsíce června online.
Zajímá vás, jak probíhala online soutěž?
1.června probíhala písemná část pro všechny kategorie. V 10:00 se soutěžící přihlásili do Googlu pod „soutěžní“ gmailovou adresou a připojili se na link, který obdrželi v mailu.
Jedná se o společnou místnost, kde se všichni účastníci sešli a zkontrolovali, zda se všichni dostanou do soutěžních učeben. Všichni soutěžící také dostali konkrétní pokyny k průběhu písemné části. Soutěžní kvízy se pak v daný čas spustili.
2. června probíhala ústní část soutěže pro II. kategorie, 3. června pro III. kategorie. Soutěžící byli připojeni online v prostředí Google Meets. V 9:30 se sešli ve stejné společné místnosti představila se komise a začaly rozhovory podle harmonogramu, který soutěžící již obdrželi.

A na závěr ta dobrá zpráva. Alenka Petříková se v Celostátní soutěži v anglickém jazyce umístila na úžasném pátém místě. Moc blahopřejeme a doufáme, že se Alence bude dál dařit rozvíjet svoje jazykové schopnosti na nové střední škole.

Předchozí Z nových informací MŠMT pro školy
Další Druháci a třeťáci na výletě