Tematické setkání s odborníkem V

Již popáté se mohli zákonní zástupci žáků setkat s oborníkem v rámci projektu Základní škola Pátova – Šablony 1 – 2017 – 2019. Tentokrát pozvání přijala paní Jana Němcová, která pracuje v Probační a mediační službě v České Lípě. Ve čtvrtek 6. prosince 2018 představila internet jako prostředek k získávání klíčových kompetencí, neboť digitální gramotnost je neodmyslitelnou součástí základních dovedností.
Paní Němcová seznámila rodiče také s projevy rizikového chování na internetu, kyberšikanou a z nich vyplývajících důsledků nejen pro oběti, ale i pro pachatele. Podotkla, že rodičům chybí přímá zkušenost, a tak vlastně netuší, co všechno může jejich dětem na internetu hrozit. Vysvětlila, jaká základní bezpečnostní pravidla by měli rodiče dodržovat, aby své děti ochránili před nástrahami, které číhají na internetu. Zákonné zástupce žáků zaujaly také konkrétní kauzuistiky.

Předchozí PREMIÉRA VÁNOČNÍ POHÁDKY V AMBITU
Další IQ Landia