Tematické setkání s odborníkem VI

Poslední odborně tematické setkání s rodiči bylo věnováno problematice vzdělávání žáků se specifickými vzdělávacími potřebami, tedy vzdělávání žáků nadaných i žáků, kteří mají obtíže v učení.
Mgr. Dana Horynová, speciální pedagožka z Pedagogicko-psychologické poradny v České Lípě, v úterý 15. 1. 2019 v teoretické části seznámila přítomné se specifickými poruchami učení, se kterými se ve vzdělávání setkáváme. U jednotlivých poruch učení shrnula jejich základní projevy. V praktické části se věnovala reedukaci v domácím prostředí. Poskytla rodičům rady a ukázala řadu metod, jak s dítětem pracovat. Představila také různé pomůcky, publikace a webové stránky, které jsou vhodné při nácviku a mohou pomoci rodičům při práci s dětmi. Na závěr paní Horynová zodpověděla řadu dotazů. Děkujeme lektorce a zvláště pak rodičům, kteří závěrečné setkání organizované v rámci projektu OPVVV Šablony I navštívili.

Předchozí Odvolání lyžařského výcvikového kurzu
Další Lyžařský výcvikový kurz 27. – 31. 1. 2019