Žáci 1. a 2. ročníku se vrací do školy 18. listopadu

Protože je podle vyjádření ministerstva školství situace z epidemiologického hlediska i nadále složitá, je od 18. listopadu 2020 povolena osobní přítomnost pouze žáků 1. a 2. ročníků základních škol. Je však třeba připravit se na některá omezení plynoucí z potřeby minimalizovat nebezpečí nákazy.

Škola
Od středy 18. 11. 2020 se obnovuje povinná prezenční výuka pro 1. a 2. ročník. Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem. Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Žáci přítomní ve škole (I. a II. třída) stejně jako zaměstnanci (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu v budově. Zakázán je zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání, jinak bude vyučování probíhat podle platného rozvrhu hodin. Dovolí-li to počasí, je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.

Školní družina
Provoz školní družiny je povolen, a tak bude od středy 18. 11. možnost využít služeb 2. a 3. oddělení (pro přihlášené žáky I. a II. třídy), a to včetně ranní družiny. I ve školní družině platí povinnost dodržovat platná hygienická nařízení, mezi něž patří i nošení roušek.

Školní stravování
Školní jídelna je v provozu. Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.

Možnost konzumovat přímo v jídelně budou mít od středy pouze žáci tříd, které budou navštěvovat školu, ostatní budou moci nadále odebírat obědy do jídlonosičů. Žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd.

Ostatní žáci
Žáci ostatních ročníků si budou muset bohužel na návrat do školy a setkání se svými učiteli ještě počkat. Nastane-li ta chvíle, budete v dostatečném předstihu informování prostřednictvím webu a Bakalářů.

Děkuji za dosavadní trpělivou spolupráci, konstruktivní komunikaci i snahu vypořádat se s těžkostmi tohoto období

Petr Jonáš, ředitel školy

Předchozí Českolipská burza škol 2020
Další Žákovská samospráva v době pandemie