V modré a žluté

Nicol Srbková: „Žáci 8.B se v pondělí rozhodli, že by škola mohla také přispět lidem z Ukrajiny, kteří se snaží dostat za hranice kvůli válce. Návrh panu řediteli sdělili Jan Fedorčák a Anna Ševčíková. Návrh byl schválen a ve čtvrtek 3. 3. oznámili ve školním rozhlase, že dne 4. 3. děti můžou přijít oblečení v barvách ukrajinské vlajky, žluté a modré, na podporu Ukrajiny. Tento den zástupci tříd a třídní učitelé od dětí vybírali finanční podporu, která se pošle na nadaci Člověk v tísní. Ta pomáhá obyvatelům Ukrajiny v jejich situaci. Každá koruna pomůže! Můžete přispět i mimo školu jak penězi, tak i jídlem a oblečením.“

Anna Ševčíková: „Jednou v pondělí na hodině angličtiny si naše paní učitelka všimla, že někteří z nás mají na rukách namalované vlajky Ukrajiny, vzhledem k situaci. V tu chvíli ji napadlo – co takhle uspořádat sbírku pro Ukrajinu. Všichni souhlasili a hned další den jsme se do toho pustili. Moji spolužáci Anežka, Ondra, Bětka a Honza udělali plakáty, které potom vyvěsili po škole. Ondra s Honzou potom ve čtvrtek vyhlásili, že v pátek se bude konat sbírka. Na starost jsme si to vzali Já s Terkou a Bětka s druhou Terkou. My jsme vybírali na druhém stupni a ony zase na prvním. Doufáme, že se vybere hodně peněz, abychom lidem z Ukrajiny pomohli zajistit potravu, oblečení a další potřebné věci.“

Tereza Topinková: „Všichni doufáme, že toto brzy skončí a že se vše vrátí do normálu, ale v této době a v tomto století je to snad nemožné.“

Předchozí I my pomáháme Ukrajině
Další REKORD ŠD - měsíc březen