Žákovská samospráva v útulku DOGSY

Žákovská samospráva v útulku DOGSY

Výprava Žákovské samosprávy čítající 11 členů toto úterý vyrazila vlakem za opuštěnými zvířátky do útulku Dogsy. Vezli jsme s sebou vedle drobného dárku a pamlsků i 3.000 Kč. Ty naši žáci vydělali na velikonočním jarmarku prodejem vlastních výrobků. O tom, že penězi z Pátovky podpoříme právě pejsky a kočičky v nouzi, rozhodli návštěvníci březnového dne otevřených dveří svým hlasováním.
Na místě jsme se přesvědčili, že naše pomoc půjde správným směrem. Pracovníci útulku nás mile přijali a provedli po čistých a upravených vnitřních prostorách zařízení. Seznámili nás s umístěnými psy, kočkami i morčaty, z nichž mnozí prožili neveselé osudy a leckdy trpí vážnými nemocemi. Měli jsme možnost vidět, že zvířecí mazlíčci, kteří neměli štěstí na milující páníčky, v Dogsy dostávají veškerou péči a lásku. Věříme, že se jí dočkají i v nových domovech.

Petr Jonáš, koordinátor Žákovské samosprávy

Předchozí Pasování na čtenáře
Další Zahradní slavnost