26. ročník Českého dne proti rakovině i na naší škole

Koná se již 26. ročník Českého dne proti rakovině a na Pátovce se opět jako každý rok uskuteční sbírka.

Od 6.5. do 11.5. 2022 bude ve škole probíhat sbírka. Tento rok se bude chodit s kytičkami o velkých přestávkách od pátku do středy. Jedna kytička bude stát 20Kč (přispět ale můžete libovolnou částkou). Hlavní téma letošní sbírky je rakovina děložního čípku a nádorů varlat.
Za 30 let práce Liga proti rakovině, která za akcí stojí, shromáždila více než 340 mil. Kč. a ty byly rozděleny v poměru 40% na nádorovou prevenci, 35% na zlepšení kvality života onkologických pacientů a 25% na podporu výzkumu, pro investiční podporu onkologických pracovišť.
Můžete pomoct zakoupením kytičky, E-kytičky zasláním SMS ve tvaru DMS KVET 30/60/90 na číslo 87 777 nebo se stát dobrovolníky a prodávat samotné kvítky.

Text: Tereza Machová, VIII.B
Grafika: Jan Fedorčák, VIII. B