Adventní Drážďany

V pátek 9. prosince se žáci sedmých a devátých ročníků vypravili za hranice naší vlasti, do saských Drážďan. Nejprve jsme navštívili Zwinger, významnou barokní památku, jejíž součástí je Galerie starých mistrů. Sbírka obrazů z 15. až 18. století čítá stovky obrazů z období renesance a baroka; mohli jsme se tak potěšit pohledem na tak slavná díla, jako je například Sixtinská madona, Spící Venuše nebo Dívka s čokoládou.O umělecký zážitek bohatší jsme se přesunuli k další drážďanské pamětihodnosti, kostelu Frauenkirche, který je jednou z nejvýznamnějších německých staveb z období baroka a místem, kde se psaly dějiny.
Po kulturním vyžití jsme se vydali vstříc přízemějším radovánkám. Prošli jsme si nejznámější vánoční trh na náměstí Altmarkt, nakoupili si oblíbené sladkosti, obdivovali adventní výzdobu a příjemně se naladili na blížící se svátky. Před odjezdem domů jsme si ještě prošli rušné nákupní středisko Centrum Galerie Dresden, kde nás asi nejvíce zaujal oblíbený módní řetězec Primark.

Předchozí Čtvrťáci v českolipském muzeu
Další Třeťáci na hradě Lipý