Den Země očima našich žáků

A. Votrubová, VIII. B
Opět po třech letech se na naší škole uskutečnila oslava dne Země v podobě běhu s úkoly.
Dne 22. 4. 2022 se na naší škole slavil Den Země. Tedy ne přímo na ní, nýbrž na Špičáku. Všichni žáci druhého stupně se svými učiteli se hned ráno v 8:00 odebrali přímo na místo. Tam žáci v předem rozdělených týmech obíhali Špičák a postupně sbírali body plněním úkolů, které jim učitelé zadali. Úkoly byly různé – odhadování vzdálenosti, otázky, či třeba i hod granátem. I když to bylo náročnější, než se to zdálo, všichni to zvládli a po skončení akce zhruba ve 12:00 se odebrali buď domů nebo zpět do školy.

N. Srbková, VIII. B
V pátek 22. dubna proběhl Den Země. V tento den šel druhý stupeň běhat a plnit úkoly kolem Špičáku.
Celý druhý stupeň jsme se sešli před školou a čekali na svoje vyučující, se kterými jsme se přesunuli ke Špičáku. Když jsme došli ke Špičáku, odložili jsme si věci a učitelé nám řekli veškeré informace, kdy a kdo poběží. Mezitím žáci 9. A připravovali stanoviště, na kterých byli s učiteli. Poté postupně začaly vybíhat týmy, které odpovídaly na otázky, či plnily úkoly na stanovištích. Stanoviští bylo celkem 10 a na každěm jsme získávali body. Stanoviště byla kolem celého Špičáku. Když tým dokončil všechny úkoly, tak bežel do cíle. Pak jsme jen čekali, až všechny týmy doběhnou a vrátí se učitelé a žáci 9. A, a tímto náš Den Země skončil. Tento den byl fajn a myslím, že jsme si ho všichni užili.

Š. Pavlas, VIII. A
V pátek 22.4. se uskutečnil běh za Den Země. Účastnil se celý druhý stupeň v pětičlenných družstvech po chlapcích a dívkách, které soutěžili o vítězství v závodě jak fyzickém, tak vědomostním.
Vše začalo v 7.30, kdy se třídy začaly shlukovat před školou a postupně odcházely na Špičák. Zde proběhla docházka všech týmů a závod byl připraven. Během několika hodin vyběhly a doběhly všechny týmy, které se dostavily.
Samotný závod byl perfektně vyvážený, co se týče znalostí, tak i kondice a dovedností. Mezi otázkami z koutů ekologie se zde našly i otázky vlastivědné a zdravovědné (vždy se hodí umět někomu zachránit život), ale sem tam i nějaký ten úkol – třeba hod granátem na cíl. Všechny tyto záludné otázky a úkoly byly prokládány běhy o různých délkách, ať už do kopce, nebo z kopce, po betonu, nebo blátem (sem tam i nějaká ta louže), ale když se člověk dostal do cílové rovinky, nemyslel už na nic jiného, než jak doběhne a spokojeně si sedne do trávy.

foto na:

Předchozí Výlet do Zoo
Další Hola, hola, příroda nás volá.