Evropský den jazyků – I. stupeň

V pátek 21. září 2018 proběhl u příležitosti Evropského dne jazyků na naší škole projektový den, kterého se zúčastnili žáci 3. - 9. ročníku.
Evropským dnem jazyků bylo v roce 2001 Radou Evropy prohlášeno 26. září. Cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků občanů.
Ve 45 zemích Evropy se v tuto dobu konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Znalost cizích jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá i k poznání odlišných kulturních tradic.
V rámci programu projektového dne se žáci I. stupně aktivně zúčastnili připraveného představení „Garry and his friends“ pana Zdeňka Polacha, našeho oblíbeného Zeedee. Zábavné a interaktivní představení, ve kterém Garrry hledá opičku Judy a seznamuje se s dalšími kamarády z řad dětí, bylo koncipováno rovným dílem v českém a anglickém jazyce a naši žáci se stávali samotnými herci.
Ve druhé polovině dne se konaly výtvarné a jazykové dílny, při kterých žáci formou komiksů v anglickém jazyce zachycovali průběh představení, na jejich závěr proběhla společná výstava.

Předchozí Živá knihovna povolání – KD Crystal Česká Lípa
Další Druháci v přírodě