Je rodina samozřejmost nebo vzácnost?

Nad touto otázkou měli možnost zamyslet se žáci našich sedmých tříd po zhlédnutí dokumentárního filmu režiséra Igora Chauna Dospělým ze dne na den, jehož promítání se zúčastnili ve čtvrtek 10. října 2019 v Kulturním domě Crystal. Projekci dokumentu připravila Farní charita Česká Lípa v rámci kampaně Libereckého kraje Mít domov a rodinu - samozřejmost nebo vzácnost? a Týdne náhradního rodičovství 2019 ve spolupráci s občanským sdružením Mimo domov, jehož cílem je podpora integrace dětí, které opouštějí dětský domov, do běžného života. Film seznámil diváky s životními osudy čtyř dnes již dospělých lidí, o které se rodiče nechtěli nebo nemohli starat, a proto vyrůstali v dětských domovech. Sledovali jsme jejich cestu do dospělého života plnou tápání, překážek a nástrah, které řadu z nich dostaly až na společenské dno. Hledat pomoc ve svých rodinách nemohli. Každý z nich si s novým životem poradil po svém. Těmto dětem nabízejí pomoc již zmiňované organizace a také projekt Správný start, s jejichž zástupci mohli žáci diskutovat po promítnutí filmu.

Předchozí Projekt HEUREKA, Náchod
Další REKORD MĚSÍCE ŘÍJNA