Lyžaři na Severáku

Lyžařský výcvikový kurz pořádaný pro žáky 7. ročníku proběhl ve známém skiareálu Severák, v penzionu Pod Severákem v Horním Maxově pak našli své útočiště i účastníci našeho tradičního výjezdu do hor.

Severák v Jizerských horách je rodinný výukový areál s mírnými svahy a množstvím krátkých a dětských vleků. Žáci hned po ubytování v penzionu Pod Severákem v Horním Maxově šli na procházku v horách. V areálu mohli vidět zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most, přes silnici. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Tereza Šmídová, VII.B

Na lyžák jsme odjížděli 26. 1. 2020 odpoledne. Po příjezdu a ubytování v penzionu Pod Severákem jsme zamířili na procházku do lyžařského centra. Druhý den se většina z nás začala učit lyžovat, ale někteří z nás už sjížděli největší otevřenou sjezdovku. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Někteří z nás na lyžích stáli poprvé v životě, a proto se učili od úplných základů lyžování. Za celou dobu lyžařského pobytu v Horním Maxově se naučili lyžovat všichni. Poslední den po lyžování jsme se naobědvali a jeli 30. 1. domů. Iva Dvořáková, VII.B

Ti, kteří lyžovat neuměli, šli na malou sjezdovku, a ti, kteří to uměli, tak šli rovnou na větší sjezdovku. Potom byl oběd a polední klid. O půl druhé znovu odjezd na svah. Návrat zpátky na chatu okolo tři čtvrtě na čtyři. Večeře byla v šest hodin. Večerka byla v deset hodin. Kateřina Štekrtová, VII.B

Jelikož my s rodiči lyžovat moc nejezdíme, tak jsem na lyžích stála naposledy jako malá. Takže jsme museli znovu nakoupit výbavu pro lyžování. No a potom už stačilo jen vyrazit do hor… V pondělí jsme byli rozděleni do skupin podle toho, jak kdo umí lyžovat. Já jsem byla v takové střední skupině, protože nejsem úplný začátečník, ale ani špičkový lyžař. Tenhle den jsme se učili spolu s úplnými začátečníky základy. Potom jsme se rozdělili na dvě již zmiňované skupiny. Lyžovali jsme ve Ski Areálu v Hraběticích dopoledne i odpoledne. Každý den jsme se učili nové a nové věci a čím dál tím víc jsme se lepšili. Na konci pobytu jsme byli skoro tak dobří, jako naši spolužáci v nejlepší skupině a jezdili jsme po modré sjezdovce, která se nám zdála být celkem prudká (skoro červená – pozn. redakce).

Moc se mi tam líbilo už jen kvůli tomu, že jsme si pořádnou zimu užili aspoň se školou, když už ne doma. A zažili jsme spolu se 7. A spoustu srandy a zážitků, na které jen tak nezapomeneme. Romana Hubálková, VII.B

Na sjezdovkách jezdí pomy a kopce nejsou moc prudké, pro začátečníky je to nejlepší. Ski areál doplňuje i bufet, takže když budete mít hlad, neváhejte to říct. Lyžák určitě doporučuji dalším sedmým třídám. Kristýna Jungwirthová, VII.B

Foto na: 
https://patovka.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvikovy_kurz%2C_26._1._-_30._1._2020%2C_Severak/

Předchozí Návštěva Jiráskova divadla
Další REKORD MĚSÍCE - ÚNOR