Oznámení o konání výstražné stávky dne 27.11.2023

Vážení rodiče,
oznamuji Vám, že v pondělí 27.11.2023 se takřka všichni zaměstnanci připojí k výstražné stávce organizované Českomoravskou konfederací odborových svazů, resp. ČMOS PŠ a škola včetně školní jídelny, školní družiny i školního klubu budou tento den uzavřeny.

Důvodem konání stávky není hamižnost učitelů, je jím náš nesouhlas s připravovanými změnami ve finan-cování regionálního školství, zejména pak se snížením finančních prostředků na financování nepedagogic-kých pracovníků, krácením počtu hodin, které budeme moci na školách odučit (a z toho plynoucím omeze-ním možnosti dělení tříd na výuku cizích jazyků, češtiny a matematiky v prvních a devátých ročnících či na povinně volitelné předměty) a omezováním počtu asistentů pedagoga, kteří pomáhají žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Děkuji Vám, když ne za podporu, pak alespoň za pochopení a omlouvám se za komplikace, které Vám v dů-sledku stávky vzniknou.

Petr Jonáš, ředitel školy

Předchozí Sálová kopaná, III. kategorie