Pasování na čtenáře a Výstava zahrádkářských výpěstků

S menším zpožděním, zaviněném covidovou situací, se třetí zářijový týden druhá třída zúčastnila slavnostního pasování na čtenáře.
Děti musely splnit tři úkoly, ve kterých prokázaly čtenářské znalosti. Teprve poté došlo na pasování druháčků rytířem ze Země písmen a knih. Odměnou za úspěšné absolvování jim byly nejen čtenářské glejty, medaile, ale i pozvánky do knihovny, díky nimž mohou navštěvovat knihovnu do konce letošního kalendářního roku zdarma.

Z městské knihovny třída pokračovala do DDM Libertin, kde zhlédla ukázky letošní úrody. Výstavou provázel skřítek Podzimníček, který děti seznámil s tradičními i méně tradičními plodinami a předvedl ukázku mletí mouky. Na cestu do školy dostal každý účastník švestku.

Předchozí Příběhy našich sousedů
Další Měsíční putování po Zoo v ŠD