Pátek v barvách republiky

Poslední den před prázdninami jsme se rozhodli popřát naší republice k jejímu 100. výročí. Z iniciativy naší Žákovské samosprávy a díky snaze žáků, jejich rodičů, pedagogů i ostatních zaměstnanců školy vzešlo společné blahopřání. Hravé, důstojné a od srdce.
"Pátek v barvách republiky" jsme začali ve třídách připomenutím našeho svátku a přípravou osobních přání a vzkazů naší zemi. Po velké přestávce jsme se sešli na chodbě, abychom se v podobě živé trikolory přesunuli před školní budovu. Tam jsme vlastními těly vytvořili naši státní vlajku. Na místě, kde stával dlouhá léta dub, jsme poté vysadili lípu republiky. Nevábně vyhlížející stěnu venkovního atria jsme ozdobili připravenými vzkazy a přáními české zemi. Slíbili jsme si, že ta nejpovedenější zachováme pro budoucnost a zvěčníme je na nově opravené zdi.
Děkujeme všem, kteří naši akci realizovali či podpořili, a přejeme hezké oslavy našeho společného svátku. Třeba u naší tělocvičny 28. října od 13,30 hodin. Kromě příjemně stráveného odpoledne na vás čeká i odhalení pamětní desky, která potvrzuje, že kolem
naší školy kráčely dějiny.
 

Předchozí Tematické setkání s odborníkem IV
Další Čtvrťáci v muzeu