Pátováci na krajském kole Logické olympiády

V pátek 3.11.2017 reprezentovali žáci 5.B naši školu v krajském kole Logické olympiády v Liberci.
Logická olympiáda je soutěž pro žáky základních škol a studenty středních škol pořádaná Mensou České republiky. Olympiáda je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup, jejím cílem je rozvíjet schopnost logického uvažování.

Základní kolo soutěže absolvovalo 7 žáků třídy 5. B. Do krajského kola, které se konalo na Technické univerzitě v Liberci, mezi 50 nejlepších dětí Liberecka postoupili tři žáci 5.B – Anna Astalošová, Natálie Dvořáková a Lukáš Dvořák.
Soutěž probíhala v aule a posluchárnách Technické univerzity, soutěžící absolvovali písemný a promítaný test. Ve volných chvílích měli k dispozici různé logické hry, dozvěděli se základní informace o společnosti Mensa i jejích aktivitách a prohlédli si prostředí studentů vysoké školy. Po soutěži je čekala sladká odměna.
V rámci Libereckého kraje naši žáci obsadili 19. místo (N. Dvořáková), 22. místo  (L. Dvořák) a 36. místo (A. Astalošová).

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Předchozí BURZA ŠKOL QUO VADIS 2017
Další Hasík - preventivně výchovný program