POKOS dnes na naší škole

Ministerstvo obrany ČR spolu s Krajským vojenským velitelstvím Liberec a 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany přichystalo u příležitosti 30. výročí Armády ČR pro naše žáky vzdělávací program Příprava občanů k obraně státu (POKOS).
Cílem projektu bylo seznámit žáky s různými rizikovými a mimořádnými situacemi a naučit je správně je řešit.
Na jednotlivých stanovištích žáci získali informace nejen o principech obrany státu, úloze ozbrojených sil ČR při řešení krizových situací, o zahraničních misích, o povinnostech občanů ve vztahu k obraně státu, ale také o zásadách první pomoci. Chemici ze Střediska speciálního určení v Liberci jim předvedli, jak detekovat neznámou látku, co dělat při úniku chemických látek, žáci si pak sami vyzkoušeli speciální ochranné obleky a masky. Velkému zájmu se těšily také ukázky vojenské techniky a výzbroje.
Děti z 1. stupně se zapojili svými obrázky s vojenskou tematikou do výtvarné soutěže, nejlepší práce byly vyhodnoceny samotnými vojáky a odměněny dárky.
Vážíme si toho, že příslušníci armády zavítali na naši školu, a děkujeme jim za nasazení, s jakým našim žákům přiblížili problematiku obrany státu a ochrany člověka za mimořádných situací.

foto na:

Předchozí Projektový den v 1. A