Přijímací zkouška v náhradní termínu - informace

Vážení rodiče,
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo 7.5.2021 dodatek k přijímacím zkouškám – opatření obecné povahy, ve kterém byla upravena pravidla pro možnost konání jednotné přijímací zkoušky v náhradním termínu a rozšířena možnost zpětvzetí již uplatněného zápisového lístku.
V letošním roce konal každý žák, který podal přihlášku na alespoň jeden čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou, kdy škola realizovala přijímací řízení jednotnou přijímací zkouškou, mimořádně tuto přijímací zkoušku ve dvou termínech třeba i na stejné škole.
Vzhledem k tomu, že mohlo dojít mezi zákonnými zástupci a uchazeči k nepochopení av domněn uchazeči se dostavili pouze na jeden ze stanovených termínů v domnění, že si mají termín v pozvánce vybrat, MŠMT stanovilo uchazečům možnost konat náhradní termín JPZ bez ohledu na důvod, proč JPZ nekonali v řádném termínu.
V případě, že máte zájem, aby Vaše dítě konalo jednotnou přijímací zkoušku v náhradním termínu, musíte do 17. května 2021 potvrdit řediteli střední školy zájem konat zkoušku v náhradním termínu.
Podrobné informace naleznete ve zprávách v systému Bakaláři po otevření přílohy.

V případě nutnosti upřesnění informací nebo jakýchkoli dotazů volejte 734 254 840 nebo pište na mail rychterova@zspatova.cz.

Přeji Vašim dětem úspěšné přijetí na vybrané střední školy.
Mgr. Lenka Rychterová

Předchozí Zveřejnění výsledků zápisu k plnění povinné školní docházky do Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406, p. o. od školního roku 2021–2022
Další Rekord měsíce – KVĚTNA