Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 19. ledna se na naší škole konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnilo se jí celkem 12 žáků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií: A I (6. a 7. ročník) a A II (8. a 9. ročník). Žáci se nejprve stručně představili, poté měli za úkol hovořit na jedno z témat, které si vylosovali. Na závěr byl účastníkům konverzační soutěže předložen obrázek, který měli za úkol popsat. Hodnocena byla zejména plynulost projevu, ale rovněž i pestrost slovní zásoby a schopnost využívat již osvojené gramatické jevy. Všichni žáci přistoupili k soutěži zodpovědně, zvolit vítěze tak nebylo pro tříčlennou porotu úplně snadné.  
Z kategorie vyšších ročníků předvedla nejlepší výkon Simona Příhodová, která postupuje do okresního kola soutěže, a z kategorie nižších ročníků zvítězila Alžběta Pánková.
Všem zúčastněným děkujeme a postupující žákyni přejeme hodně štěstí v okresním kole. 

 

Předchozí Ptáci na krmítku - workshop
Další Exkurze na Střední škole v Novém Boru