Tematické setkání s odborníkem 2 - Před vysvědčením a po něm

Dalším odborníkem, se kterým měli rodiče možnost se seznámit, pokud zavítali ve čtvrtek 14. června 2018 do naší školy, byl dětský psycholog PhDr. Václav Mertin, který pracuje na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Napsal desítky knih o dětech, učitelích a různých podobách vzdělávacího systému.
Se zákonnými zástupci žáků probíral velmi aktuální téma – blížící se vysvědčení a jak se na ně s dětmi vhodně připravit. Psycholog Václav Mertin upozorňuje, že vysvědčení vyjadřuje také to, jestli a jak se dítěti věnovali rodiče, a je také vizitkou učitelů. Doporučuje proto, aby místo trestání za špatné známky rodiče hledali způsob, jak potomkovi pomoci. S přítomnými také diskutoval o tom, zda se má ve školách známkovat, či neznámkovat. Dalším tématem, kterému se věnoval, byla čtenářská gramotnost. Zdůraznil její zásadní význam ve vzdělávání žáků. Rodič má dítěti číst, později číst s ním a potom ho poslouchat, když čte.
Setkat se s touto kapacitou z oblasti psychologie bylo pro všechny zajímavou zkušeností. Děkujeme všem rodičům, kteří se besedy zúčastnili, a těšíme se v příštím školním roce na další setkání s odborníkem.

Předchozí ZOO Ústí nad Labem
Další Tornův mlýn, V. A