Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

Ve čtvrtek 29.6. 2022  dopoledne se žáci naší školy sešli v tělocvičně. Všechny zúčastněné přivítal ředitel školy Mgr. Petr Jonáš. Pak už následovalo vyhlášení nejúspěšnějších žáků ve vědomostních soutěžích. Medaile si odnesli ti nejlepší ze sportovního dne a poháry nejšikovnější v dovednostních soutěžích Rekordu školní družiny a školního klubu. Oceněni byli i vítězové Merkurligy 2022. 

V odpoledních hodinách slavnost pokračovala a stejně jako dopoledne pro nepřízeň počasí v tělocvičně. Program zahájili naši bývalí žáci. Zazpívala Jiřina Klímová s hudebním doprovodem Jana Rejzka.  
Ředitel školy Mgr. Petr Jonáš přivítal rodiče, současné i bývalé žáky a ostatní hosty. Za práci Rady rodičů poděkoval její předsedkyni Mgr. Anně Samkové a za práci Školské rady předsedkyni paní Dominice Mertlíkové.  Třídní učitelé prvního až devátého ročníku předali Výroční ceny pro nejlepší žáky svých tříd. V průběhu odpoledne zazpívaly žákyně 3. třídy Laura Dobiášová a Veronika Štěpánková ze 6. B. Na flétny zapískali Viktor Nepraš a Libuška Ševčíková. Naši nejmladší žáci pod taktovkou své třídní učitelky Mgr. Lenky Čechová a s hudebním doprovodem žákyně 8. A Pavly Peškové svou písní pozvali žáky devátého ročníku. Začala hlavní část odpolední slavnosti, vyřazení deváťáků. Po šerpování a vystoupení zástupců obou tříd své taneční umění předvedla Iva Dvořáková, žákyně 9. B.

Všechno má svůj konec. A tak jak před devíti lety pomyslnou branou do 1. třídy přicházeli, tak stejnou branou naši školu po devíti letech opouštěli. A my jim na nové cestě přejeme jen to nej.

Programem provázely žákyně osmého ročníku Sára Šustrová a Natálie Bartáková. Hudební doprovod zajistil Jan Rejzek, bývalý žák naší školy.

Poděkování patří rodičům, a to nejenom za hojnou účast, ale i za tradiční kulinářské výrobky. 

foto na:
https://patovka.rajce.idnes.cz/Zahradni_slavnost,_29._6._2022/

Předchozí Po stopách K. H. Máchy
Další Sázení růží