Zájezd do Vídně

Dne 7.6. 2019 v brzkých ranních hodinách se žáci sešli, aby se vydali na dvoudenní poznávací zájezd do Vídně. Cesta před námi byla dlouhá, ale rychle utekla. Po příjezdu do Vídně jsme se ubytovali a rázem začal náročný, ale krásný den. Počasí nám přálo, a tak jsme toho mohli hodně poznat. V pátečním odpoledni jsme navštívili mnoho památek a významných míst např. Katedrálu svatého Štěpána, Mariánský morový sloup, Holfburk – hrad s palácovým komplexem, Rakouskou akademií a Španělskou jezdeckou školou, Národní knihovnu, Památník Marie Terezie. Také obrazárnu od Moneta po Picassa v Albertinu. Závěr celého patečního dne vyplnily nákupy v centru města. Ve večerních hodinách jsme se přesunuli Londýnským metrem do Prátru. Zde nás čekala spousta zábavných atrakcí, nejznámější z nich Riesenrad – obří ruské kolo, ze kterého byl velmi krásný pohled na noční Vídeň. Zakončením celého pátečního dne byla noční jízda metrem s rychlým přesunem na ubytování a následným spánkem. Druhý den nás po snídani a nákupech čekal autobus, který nás odvezl do komplexu domů s názvem Hunderfwasserhäuser na kterých rostou stromy. Dvoudenní výlet jsme završili návštěvou zahrad a zámku Schönbrunn – krásné letní sídlo císaře. V odpoledních hodinách jsme se vydali na dlouhou cestu domů. Zájezd se nám povedl. Zůstane nám mnoho nezapomenutelných vzpomínek a zážitků.
Děkujeme panu řidiči za bezpečnou jízdu a paní učitelkám, že to s námi vydržely.

Předchozí Divadlo Koloběžka
Další Workshop osmáků ve Festoolu